Zdiagnozuj się i lecz w aplikacji, którą stworzyłem: iyoni.app

Jak pomagam?​

Zaawansowana diagnostyka zaburzeń płodności

Diagnostykę zaburzeń płodności planuję w oparciu o dokładny wywiad medyczny, ze szczególnym uwzględnieniem dotychczasowych starań o ciążę i wyników badań. Testy laboratoryjne uzupełnione są badaniami obrazowymi na najlepszej jakości sprzęcie, zgodnie z najnowszą światową wiedzą. Informacje pozwalają określić, co jest przyczyną niepłodności i jakie wdrożyć leczenie. 

Leczenie niepłodności – trudne przypadki
Wielu lekarzy kieruje do mnie swoich pacjentów po wstępnym zdiagnozowaniu niepłodności. Pary, które odwiedziły już niejeden gabinet w celu zdiagnozowania i wyleczenia niepłodności, szukają rozwiązania kompleksowego, które pozwoli im w jednym miejscu, pod opieką jednego lekarza starać się o upragnione potomstwo. Dzięki mojej wieloletniej pracy badawczej, naukowej, wrodzonej dociekliwości, ciągłemu poszerzaniu zakresu wiedzy i umiejętności, mogę pomóc wielu parom starającym się o dziecko.
Konsultacje niepowodzeń in vitro

Pomagam parom, które przeszły niepowodzenia procedury In vitro i brak implantacji zarodków. Poszukuję przyczyn i rozwiązań, dociekam, badam, analizuję i leczę zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Przeprowadzam wywiad, wykonuję badania ginekologiczne i USG, poznaję historię dotychczasowego leczenia oraz oceniam stan zdrowia. Szczegółowo omawiam możliwość dodatkowej diagnostyki, a także metod leczenia.

Leczenie pacjentek po 40 roku życia

W dzisiejszych czasach, przy wysoko zaawansowanych metodach diagnostycznych i leczniczych możliwe jest posiadanie potomstwa nawet w późniejszym wieku. Obecny trend zmienia społeczne podejście do posiadania dzieci, pary decydują się na potomstwo często po 30-tym roku życia. Moją misją jest pomoc niezależnie od wieku czy statusu materialnego tych par.

Celowany dobór plemników do zapłodnienia – TSS (targeted sperm selection)

Zajmuję się zarówno oceną rezerwy jajnikowej oraz leczeniem niskiej rezerwy jajnikowej.
Ocena rezerwy jajnikowej AMH jest pierwszym badaniem, jakie należy wykonać przy długookresowym staraniu o ciążę bez efektów. Parametr płodności ATH określa zarówno pulę, jak i jakość pęcherzyków jajnikowych, dzięki czemu znany jest dokładnie zakres, jaki należy leczyć.

Optymalizacja nasienia w czynniku męskim

Dzięki zaawansowanym technologiom można szczegółowo oceniać jakość nasienia oraz selekcjonować najlepsze plemniki do zapłodnienia. Metoda ta znacznie zmniejsza ilość niepowodzeń In vitro, dzięki wyselekcjonowanym plemnikom wybranym do zapłodnienia

Czynnik immunologiczny i genetyczny

Niepłodność immunologiczna, szacowana nawet w 12% przypadków niepłodności, wynika z nieprawidłowego działania układu odpornościowego, atakującego własne komórki rozrodcze. Genetyczna niepłodność może się objawiać w nawracających poronieniach, być spowodowana między innymi genetycznym zaburzeniem produkcji plemników. Dzięki zaawansowanym metodom możemy diagnozować i leczyć zarówno czynniki immunologiczne, jak i genetyczne.

Leczenie poronień nawracających

Poronieniami nawracającymi są następujące po sobie 3 lub więcej poronień. Najczęstszym powodem poronienia jest wada genetyczna zarodka, często powodem jest choroba endokrynologiczna matki, taka jak cukrzyca, zespół policystycznych jajników czy choroby tarczycy.

Profilaktyka chorób rzadkich i wad u potomstwa

Wysoko rozwinięta nauka z zakresu genetyki i rozrodczości pozwala na coraz lepsze rozpoznawanie i zapobieganie chorobom genetycznym u potomstwa. Profilaktyka jest skierowana do pacjentów z obciążeniem genetycznym lub posiadających potomstwo z chorobą genetyczną

Nieinwazyjne leczenie endometriozy

Endometrioza jest drugą najczęściej występującą chorobą wśród młodych kobiet, wiąże się z przewlekłym bólem i jest jedną z głównych przyczyn niepłodności. Może być leczona farmakologicznie oraz małoinwazyjną metodą laparoskopową.

Leczenie PCOS

Zespół policystycznych jajników dotyka nawet co dziesiątą kobietę w wieku rozrodczym i jest jednym z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jest to zaburzenie, które przyczynia się do zaburzeń owulacji, nieregularnych cykli miesiączkowych oraz niepłodności. Leczenie PCOS jest zależne od stopnia zaburzenia oraz wieku i planów rozrodczych pacjentki, w przypadku niewielkiego zaburzenia płodność kobiety wraca do normy po krótkotrwałym leczeniu farmakologicznym.

Zachowanie płodności u kobiet i mężczyzn

Na płodność ma wpływ wiele czynników, takich jak wiek, styl życia, masa ciała, częstotliwość spożywania alkoholu czy palenia papierosów. Dzięki dzisiejszej wiedzy można poprawić płodność, między innymi poprzez zalecenia dotyczące stylu życia czy odpowiednią suplementację. W zachowaniu płodności przydatne może być korzystanie z aplikacji iYoni, wspomagającej zdrowie i płodność. 

O mnie

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Zawsze chciałem pomagać ludziom w spełnianiu ich marzeń o posiadaniu zdrowych dzieci, niezależnie od ich wieku i statusu materialnego. Jestem współzałożycielem i współtwórcą najbardziej zaawansowanych technologicznie i najskuteczniejszych w Polsce Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. Wraz z grupą wspaniałych ludzi stworzyliśmy aplikację iYoni wspierającą i monitorującą płodność. iYoni powstała po to, by ułatwić diagnozowanie płodności i podejmowanie świadomych decyzji o ewentualnym leczeniu – ograniczając do minimum koszty wizyt, badań i zabiegów.

Jestem członkiem naukowym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Głównym autorem Rekomendacji Diagnostyki i Leczenia Niepłodności oraz współautorem Wytycznych Medycznych dla Oncofertility w Polsce. Posiadam specjalizacje z endokrynologii ginekologicznej i medycyny rozrodu, ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii. Jestem starszym embriologiem klinicznym i diagnostą laboratoryjnym z certyfikatem ESHRE, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu oraz Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Członkiem Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii oraz Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu. Jako pionier w Polsce opracowałem autorską metodykę diagnostyki preimplantacyjnej PGD, która umożliwia parom z obciążeniem genetycznym posiadanie zdrowych dzieci.

Mogą Państwo umówić się ze mną na konsultacje online lub na wizytę stacjonarną w specjalistycznym gabinecie diagnostyki ginekologiczno-położniczej w CM Ovum al. Gen. Józefa Hallera 134/229 w Gdańsku.

Współtworzę iYoni.app - aplikację medyczną dla kobiet​

Wraz z zespołem czołowych specjalistów w dziedzinie medycyny rozrodu, płodności, ginekologii, endokrynologii, immunologii i genetyki tworzymy aplikację medyczną iYoni. Zrzeszamy międzynarodowe grono profesorów, naukowców oraz lekarzy z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem, by dzielić się specjalistyczną wiedzą z użytkownikami aplikacji.

iYoni App to przewodnik po płodności i planowaniu rodziny. Wygodny kalendarzyk i zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają na precyzyjną kalkulację dni płodnych i wykrywanie owulacji. Aplikacja dostarcza eksperckiej wiedzy w postaci indywidualnych rekomendacji, na podstawie aktualnych badań naukowych i doświadczeń klinicznych. iYoni pozwala użytkownikom na podejmowanie świadomych decyzji o swoim zdrowiu, diagnostyce oraz leczeniu.

Certyfikaty

Opinie pacjentek

15 listopada 2022
Read More
Bardzo sympatyczny Pan Doktor, cieszę się że trafiłam do Profesora! Szczegółowo omówił moje wyniki badań i pokierował na dalsze leczenie i diagnostykę. Dziękuję Profesorze!
Kaja
3 sierpnia 2022
Read More
Dziękuję profesorze, dzięki pańskim decyzjom mimo wielokrotnych porażek jestem mamą, nigdzie mi nie pomogli tak jak Pan profesorze
Magda M
15 czerwca 2018
Read More
Razem z mężem odbyliśmy wizytę w oddziale Kiniki leczenia niepłodności Invicta w Bydgoszczy. Bardzo serdecznie polecamy, Pan prof. zauważył istotne problemy mogące wpłynąć... czytaj dalej
pacjentka

Baza wiedzy - poczytaj o płodności

Zakres leczenia

Promocyjne konsultacje dla pacjentów subskrybujących

Leczenie niepłodności może się okazać procesem długotrwałym i wymagać zastosowania specjalistycznych metod terapeutycznych. Zazwyczaj jednak istnieją sposoby, by pomóc parom w spełnieniu marzenia o rodzicielstwie. Warto wiedzieć, że wcześniejsze niepowodzenia leczenia mogą mieć dużą wartość diagnostyczną. Oznacza to, że na podstawie dodatkowych informacji z dotychczasowej terapii można wyciągnąć wnioski o przyczynach problemów, a następnie lepiej dostosować podstępowanie do potrzeb konkretnych pacjentów. Konsultując pary, które doświadczyły niepowodzeń leczenia, koncentruję się na wartości, jaką można wynieść z przeszłych starań i dążę do tego, by zaproponować skuteczny plan dalszego leczenia.
Umów wizytę

Czy każda choroba genetyczna jest dziedziczona po rodzicach?

Odpowiedź brzmi: nie.

Jednak niektóre choroby genetyczne są przekazywane z pokolenia na pokolenie i można z wyprzedzeniem określić, jakie będzie ryzyko ich wystąpienia u przyszłych generacji. Podczas spotkań poświęconych planowaniu diagnostyki preimplantacyjnej chorób jednogenowych (którą wprowadziłem jako pierwszy w Polsce), omawiam z pacjentami ich obciążenie oraz możliwe ścieżki postępowania zapobiegające ryzyku.

Celem diagnostyki preimplantacyjnej jest wczesne wykrywanie schorzeń genetycznych, badanie nosicielstwa wadliwych genów,
a także ocena ryzyka wystąpienia określonej choroby genetycznej u potomstwa – jeszcze na etapie zarodka, czyli zanim dojdzie do ciąży.
Dzięki temu większość par z obciążeniem chorobami jednogenowymi może doczekać się zdrowego potomstwa.

Umów wizytę

Rezerwa jajnikowa to pula komórek jajowych zdolnychdo zapłodnienia obecnych w jajnikach kobiety. Każda dziewczyna przychodzi na świat z określoną liczbą jajeczek, które po okresie dojrzewania, będą systematycznie dojrzewały i uwalniały się podczas cykli menstruacyjnych. To dlatego płodność kobiety zmienia się i zmniejsza wraz z wiekiem. Do oceny rezerwy jajnikowej służy Hormon antymüllerowski AMH), który jest uznanym markerem pozostałego potencjału rozrodczego kobiety i określa w pewnym zakresie szanse na uzyskanie ciąży. Pomaga również w rozpoznaniu przedwczesnego wygasania funkcji jajników, a także zespołu policystycznych jajników. Badanie poziomu AMH zazwyczaj jest zalecane pacjentkom zmagającym się z niepłodnością, ale także coraz częściej wykonują je profilaktycznie kobiety, które dopiero w przyszłości planują starać się o dziecko. Wyniki omawiamy wspólnie, po ich analizie i ewentualnym uzupełnieniu badaniem USG po to, by – w przypadku obniżonej rezerwy jajnikowej i innych nieprawidłowości – podjąć decyzję o dalszych krokach i leczeniu.

Umów wizytę

Jeśli potrzebujesz pomocy w diagnozowaniu przyczyn trudności z zajściem w ciążę i wsparcia w skutecznym leczeniu, zapraszam do kontaktu. Opierając się na szczegółowej diagnostyce obojga partnerów, dobierzemy takie metody leczenia niepłodności, które przybliżą Cię do realizacji marzenia o rodzicielstwie.

Umów wizytę

Czy każda choroba genetyczna jest dziedziczona po rodzicach? Odpowiedź brzmi: nie. Jednak niektóre choroby genetyczne są przekazywane z pokolenia na pokolenie i można z wyprzedzeniem określić, jakie będzie ryzyko ich wystąpienia u przyszłych generacji. Podczas spotkań poświęconych planowaniu diagnostyki preimplantacyjnej chorób jednogenowych (którą wprowadziłem jako pierwszy w Polsce), omawiam z pacjentami ich obciążenie oraz możliwe ścieżki postępowania zapobiegające ryzyku.

Celem diagnostyki preimplantacyjnej jest wczesne wykrywanie schorzeń genetycznych, badanie nosicielstwa wadliwych genów, a także ocena ryzyka wystąpienia określonej choroby genetycznej u potomstwa – jeszcze na etapie zarodka, czyli zanim dojdzie do ciąży. Dzięki temu większość par z obciążeniem chorobami jednogenowymi może doczekać się zdrowego potomstwa.

Umów wizytę

Na powodzenie leczenia metodą in vitro wpływ ma wiele czynników. Rozpoczynając od wieku pacjentów i ich stanu zdrowia, poprzez charakter przyczyn niepłodności, aż po przebieg procedury, dobór protokołów stymulacji, zastosowane działania dodatkowe i jakość pracy laboratorium embriologicznego. Każdy z tych aspektów może oddziaływać na to, jakie będą szanse na sukces leczenia. Jestem zdania, że program zapłodnienia pozaustrojowego powinien być maksymalnie spersonalizowany. Każda para wymaga innego podejścia. Planując postępowanie z pacjentami, opieram się na dotychczasowej historii, ale również zachęcam do pogłębienia badań, by propozycja leczenia była możliwie jak najlepiej dopasowana do indywidualnej sytuacji pary.

Umów wizytę

Według WHO w Polce niepłodność dotyczy nawet 1,5 mln par starających się o ciążę czyli ok. 15% społeczeństwa. Przez wszystkie lata pracy naukowo-badawczej poszerzam swoją wiedzę na temat diagnostyki i leczenia zaburzeń płodności. Dzielę się nią z lekarzami na całym świecie. Moim priorytetem jest możliwość pomocy ludziom zmagającym się z problemem niepłodności, pragnącymi posiadać potomstwo. Wiem, ile par zmaga się z poszukiwaniem odpowiedniego specjalisty, diagnosty, lekarza, który pokieruje leczeniem i wesprze w realizacji życiowych celów.

Cała moja wiedza i doświadczenie zbierane przez lata praktyki, pozwalają na prowadzenie skutecznego leczenia na najwyższym poziomie, zgodnie z najnowszą dostępną na świecie wiedzą i technologią. Kilkanaście tysięcy zdrowych ciąż i narodzonych dzieci oraz szczęście ich rodziców motywuje mnie do dalszego rozwoju.

Kontakt

Masz plan PRO w aplikacji iyoni?

Skorzystaj z darmowej recepty!

Opcja dostępna w aplikacji - wypełnij formularz i zamów e-receptę.